Jesteśmy częścią środowiska naturalnego. Potrafimy przystosować się do zmiennych warunków w otaczającym nas świecie. Podobnie niektóre zwierzęta przystosowały się do dokonanych przez nas w przyrodzie zmian i zadomowiły się w naszym otoczeniu. Wiele udogodnień wprowadzonych do otaczającej nas przestrzeni, które przyczyniły się do poprawy komfortu życia ludzkiego spodobało się także ptakom. Nasze miasta przypominają ich naturalne środowisko, detale architektoniczne budynków dają ciepło i schronienie, a resztki z naszego stołu pozwalają na bycie niezależnym od naturalnych źródeł pożywienia.

Niestety ich towarzystwo bywa bardzo uciążliwe. Chroniące się na noc w bezpiecznych i osłoniętych od wiatru miejscach ptaki wybierają zazwyczaj położone wysoko gzymsy i inne wystające elementy budynku, z których w krótkim czasie potrafią zabrudzić cały obiekt. Ich odchody zawierają żrące i toksyczne substancje, które w szybkim tempie niszczą obróbki blacharskie, kamień i inne materiały. Do tego ptaki przenoszą także wiele groźnych chorób, w ich odchodach rozwijają się groźne dla ludzi mikroorganizmy. Wiele ptasich pasożytów – np. obrzeżki – dostaje się do wnętrza budynków, jakim są problemem wiedzą wszyscy ci, którzy się z nimi zetknęli.

Proponujemy Państwu rozwiązanie wspomnianego problemu – to nowoczesny i ekologiczny system STOP-PTAK. Jego działanie polega na ograniczeniu dostępu ptakom do wybranych miejsc poprzez uniemożliwienie im wylądowania i przebywania w nich. Stosowane przez naszą firmę moduły zabezpieczające zbudowane są z poliwęglanowej podstawy z osadzonymi w niej prętami lub spiralami ze sprężynowej stali nierdzewnej AISI 302 wg normy 1.4310. W innych wariantach oferujemy zabezpieczenia wykonane całkowicie ze stali nierdzewnej lub całkowicie z poliwęglanu (te ostatnie do zastosowania np. w strefach wysokonapięciowych).

W sprzedawanych i/lub produkowanych przez nas materiałach NIGDY NIE UŻYWAMY I NIE BĘDZIEMY UŻYWAĆ drutu ze stali ocynkowanej, ze względu na jego niską trwałość wynikającą z podatności na korozję.

Zastosowane przy produkcji zabezpieczeń wszystkie materiały są najwyższej jakości i dzięki temu moduły STOP-PTAK wszystkich serii są odporne na działanie słońca, mrozu, wilgoci i innych niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Gwarantujemy też, że specjalnie dobrane kształty i wymiary zastosowanych elementów powodują, że są one bezpieczne dla ptaków. Końcówki kolców wszystkich serii są TĘPO ZAKOŃCZONE i nie ranią ich nawet przy bezpośrednim kontakcie.

Oferujemy różne wzory zabezpieczeń STOP-PTAK, niektóre naszej własnej produkcji (seria STOP-PTAK CLASIC) inne pochodzą od firm z nami współpracujących. Pozwala to dobrać najlepsze możliwe rozwiązanie w zależności od rodzaju oraz szerokości zabezpieczanej powierzchni jak i częstotliwości ptasich odwiedzin.

Kształty zabezpieczeń STOP-PTAK wszystkich serii zostały tak zaprojektowane, aby zapewnić skuteczną ochronę przed różnymi gatunkami ptaków. Przede wszystkim przed miejskimi gołębiami, które zwykle okazują się najbardziej uciążliwymi lokatorami naszych budynków, ale również przed innymi gatunkami ptaków – kawkami, jaskółkami, wróblami, wronami i mewami.

Zabezpieczenia w formie tępo zakończonych kolców, spiral lub ruchomych prętów można instalować na wszelkiego rodzaju płaskich, pochyłych i łukowatych gzymsach, wieżyczkach, obrzeżach okiennych, konstrukcjach dachowych, rzeźbach, daszkach, parapetach i w wielu innych miejscach. Czasem może okazać się jednak, że najlepsze rozwiązanie, to instalacja siatek zabezpieczających przed ptakami – np. w przypadku wnęk i balkonów. Mamy je również w naszej bogatej ofercie, w różnych wymiarach i kolorach oraz w formie gotowych zestawów do łatwego, samodzielnego montażu.

Pragniemy zwrócić państwa uwagę na jeszcze jedno bardzo ważne zagadnienie – kompleksowe zabezpieczenie elewacji budynku jest nieporównanie tańsze, szybsze i mniej uciążliwe od jej remontu… Przekonało się o tym wielu zadowolonych z naszych usług i produktów klientów, których niewielka część jest wymieniona w dziale REFERENCJE / REALIZACJE.

Wszystkie oferowane przez nas produkty są zasadniczo przeznaczone do samodzielnego montażu, niemniej jednak dla zainteresowanych klientów proponujemy usługę – profesjonalny montaż przez jedną z firm z nami współpracujących, a jest ich bardzo wiele na terenie całej Polski. Warto nadmienić, że w miejscach, do których dostęp jest szczególnie utrudniony najbardziej efektywne jest zastosowanie technik alpinistycznych, z których bardzo często korzystają nasi kontrahenci. Często stosowane też jest też połączenie montażu zabezpieczeń STOP-PTAK z innymi pracami budowlanymi, wykończeniowymi lub remontowymi.

Na większość oferowanych produktów udzielamy 5 lat gwarancji, jednak ze względu na wykorzystanie najnowszych technologii i materiałów najwyższej jakości ich przewidywana trwałość wynosi 15 lat lub dłużej.